Nápověda Nápověda
Stručný průvodce Národním geoportálem pro poskytovatele dat a služeb

 

Registrace

Základní nástroje geoportálu jsou dostupné pro uživatele, kteří nejsou registrováni. Pro ostatní činnosti je nutné se zaregistrovat. Registrace umožňuje ukládání vašich mapových kompozic, stahování dat pomocí služeb e-shopu, vytváření a ukládání metadat na metadatovém serveru a mnohé další. Pro poskytování dat, metadat, údajů pro monitoring apod. je kromě registrace také nutno zaslat ověření.

 

Ověření poskytovatele

Pro poskytování dat, metadat, údajů pro monitoring apod. je nutné zaslat ověření. Ověření musíte poslat i v případě, že tuto činnost za Vás bude provádět Vámi pověřená osoba, organizace nebo firma. Pokud jste osobou, organizací nebo firmou pověřenou provádět některou z činností, pro které je zapotřebí ověření, je také nutné zaslat ověření

 

Metadata

V části Metadata naleznete nástroje pro vyhledávání metadat, vytváření vlastních metadat podle národního nebo INSPIRE profilu pomocí metadatového editoru, možnost importu Vašich metadatových záznamů a metadata validovat vůči podporovaným profilům.

 

Služby

Pokud máte vytvořeny vlastní služby (katalogová, prohlížecí, …), můžete je na geoprotálu registrovat. To je dovoleno pouze registrovaným uživatelům a to pouze pro služby, které jsou opatřeny metadaty.

 

Data

V případě, že nemáte vlastní služby a chcete zpřístupnit Vaše vlastní data, máte možnost je vložit na geoportál a správce z nich vytvoří službu případně jej můžete pověřit i vydáváním Vašich dat.

 rok.

 

Podrobnější informace naleznete v Příručce pro poskytovatele.

 

Nápověda obsahuje návody, jak pracovat s jednotlivými částmi geoportálu.

Mapy

 

Metadata

 

Moje
English (United States) čeština (Česká republika)